/Zaproszenie
Zaproszenie2020-06-30T08:33:30+00:00

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Wielu z Was pamięta znakomite i inspirujące spotkania Klinicznego Forum Ekspertów Astmy i Alergii, które odbywały się przed kilkoma laty.  Wielu z Was w prywatnych rozmowach pyta mnie czy PTA powróci do organizacji tych wartościowych Konferencji. Wspólnie z Prezydentem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Panem Profesorem Markiem Kulusem, z przyjemnością informujemy że wznawiamy Kliniczne Forum Ekspertów Astmy i Alergii i zapraszamy do udziału w VI Klinicznym Forum Ekspertów, które odbędzie się w dniach 25-26 września 2020 r.  w godzinach popołudniowych tym razem na Platformie Cyfrowej.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną podjęliśmy decyzję o organizacji tego wydarzenia tylko w formie ONLINE. Obejmuje to również opcję wizyt na wirtualnych stoiskach naszych Partnerów.

Bez względu na obecne ograniczenia, Forum tak jak wcześniej będzie eksperckim wydarzeniem organizowanym przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne poświęconym leczeniu alergicznych i chorób układu oddechowego. Forum Ekspertów jest powiązane z Programem POLASTMA, którego celem jest zwiększenie społecznej świadomości nt. skutków astmy oraz zapobieganie im. Ostatnie dwa lata przyniosły wiele przełomowych prac na temat astmy i chorób alergicznych. Wyniki badań naukowych muszą się jak najszybciej przełożyć na praktykę kliniczną. Liderami we wdrażaniu tych nowych idei w leczeniu są właśnie Państwo. Nowe idee dotyczące Astmy – jak program „ASTMA ZERO”, coraz większa liczba dostępnych terapii biologicznych do leczenia ciężkiej astmy, zalecenia dotyczące wycofania się z leczenia astmy sterydami systemowymi, współchorobowości w astmie i POChP i holistyczne podejście do leczenia chorych to będą wiodące tematy do dyskusji.

Musimy pamiętać i nieustannie powtarzać, na astmę choruje ponad 4 miliony Polaków, w tym 5% na astmę ciężką. Mamy do dyspozycji coraz to lepsze leki, poznajemy mechanizmy chorób alergicznych, a pomimo tego nie zaspokajamy oczekiwań pacjentów. Zgodnie ze statystykami 50 % to chorzy, u których przebieg choroby mógłby być co najmniej łagodniejszy i lepiej kontrolowany. Podczas tej edycji chcemy uzmysłowić sobie, gdzie być może popełniamy błędy, jakie nowe narzędzia i terapie mamy lub w najbliższym czasie możemy mieć do dyspozycji, jak powinniśmy z nich korzystać. Naszymi ekspertami będą najlepsi specjaliści w zakresie diagnostyki i terapii astmy oraz POCHP.

Chcielibyśmy aby Forum stało się faktycznym miejscem dyskusyjnym służącym wyjaśnieniu wątpliwości i pokazującym rozwiązania, przyczyniającym się do wzrostu skuteczności diagnostyki i leczenia. Zachęcamy do przygotowania pytań. Spotkanie będzie niewątpliwie okazją do zadania ich i swobodnej dyskusji z ekspertami – autorytetami współczesnej medycyny. Dla osób, które zechcą brać w naszym spotkaniu zdalnie, zaproponujemy wygodne i proste w użyciu narzędzia dostępu do wykładów oraz kontaktu z wykładowcami.

Jeszcze raz pragnę zaprosić Państwa do udziału w Klinicznym Forum Ekspertów. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań aby stworzyć ciekawy – stojący na najwyższym poziomie program naukowy. Ufam, że zarówno program, atmosfera oraz możliwość dyskusji w gronie ekspertów – spotkają się z Państwa zainteresowaniem i chęcią uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Do zobaczenia wyjątkowo na Platformie Cyfrowej!

Prof. zw. dr hab. med. Piotr Kuna

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego
Narodowego Programu Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Astmy POLASTMA