/Zaproszenie
Zaproszenie2019-04-15T10:43:07+00:00

Szanowne Koleżanki i Koledzy

Wielu z Was pamięta znakomite i inspirujące spotkania Klinicznego Forum Ekspertów Astmy i Alergii, które odbywały się przed kilkoma laty.  Wielu z Was w prywatnych rozmowach pyta mnie czy PTA powróci do organizacji tych wartościowych Konferencji.  Wspólnie z prezydentem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Panem Profesorem Markiem Kulusem, z przyjemnością informujemy że wznawiamy Kliniczne Forum Ekspertów Astmy i Alergii i zapraszamy do udziału w VI Klinicznym Forum Ekspertów, które odbędzie się w dniach 24-26 września 2020 r. tym razem w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie.

Forum tak jak wcześniej będzie eksperckim wydarzeniem organizowanym przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne poświęconym leczeniu alergicznych i chorób układu oddechowego. Forum Ekspertów jest powiązane z Programem POLASTMA, którego celem jest zwiększenie społecznej świadomości nt. skutków astmy oraz zapobieganie im.  Ostatnie dwa lata przyniosły wiele przełomowych prac na temat astmy i chorób alergicznych.  Wyniki badań naukowych muszą się jak najszybciej przełożyć na praktykę kliniczną.  Liderami we wdrażaniu tych nowych idei w leczeniu są właśnie Państwo.  Nowe idee dotyczące Astmy – jak program „ASTMA ZERO”, coraz większa liczba dostępnych terapii biologicznych do leczenia ciężkiej astmy, zalecenia dotyczące wycofania się z leczenia astmy sterydami systemowymi, współchorobowści w astmie i POChP i holistyczne podejście do leczenia chorych to będą wiodące tematy do dyskusji.

Musimy pamiętać i nieustannie powtarzać, na astmę choruje ponad 4 miliony Polaków, w tym 5% na astmę ciężką. Mamy do dyspozycji coraz to lepsze leki, poznajemy mechanizmy chorób alergicznych, a pomimo tego nie zaspokojamy oczekiwań pacjentów. Zgodnie ze statystykami 50 % to chorzy, u których przebieg choroby mógłby być co najmniej łagodniejszy i lepiej kontrolowany. Podczas tej edycji chcemy uzmysłowić sobie, gdzie być może popełniamy błędy, jakie nowe narzędzia i terapie mamy lub w najbliższym czasie możemy mieć do dyspozycji, jak powinniśmy z nich korzystać. Naszymi ekspertami będą najlepsi specjaliści w zakresie diagnostyki i terapii astmy oraz POCHP.

Chcielibyśmy aby Forum stało się faktycznym forum dyskusyjnym służącym wyjaśnieniu wątpliwości i pokazującym rozwiązania, przyczyniającym się do wzrostu skuteczności diagnostyki i leczenia. Zachęcamy do przygotowania pytań. Spotkanie będzie niewątpliwie okazją do zadania ich i swobodnej dyskusji z ekspertami – autorytetami współczesnej medycyny.

Jeszcze raz pragnę zaprosić Państwa do udziału w Klinicznym Forum Ekspertów. Zapewniam,  że dołożymy wszelkich starań aby stworzyć ciekawy – stojący na najwyższym poziomie program naukowy. Ufam, że zarówno program, atmosfera oraz możliwość dyskusji w gronie ekspertów – spotkają się z Państwa zainteresowaniem i chęcią uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Do zobaczenia w Warszawie

Prof. zw. dr hab. med. Piotr Kuna

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego
Narodowego Programu Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Astmy POLASTMA